Wodociągi Jaworzno sp. z o. o.

Spotkanie w sprawie przyłączy kanalizacyjnych z mieszkańcami Jelenia Łęgu

Dobiega końca budowa kanalizacji sanitarnej w dzielnicy Jeleń Łęg. Planowany termin zakończenia wszystkich prac to 30 kwietnia br. Natomiast od 30 czerwca możliwa będzie budowa przyłączy kanalizacyjnych do prywatnych posesji. W tym czasie mieszkańcy Łęgu mogą stosownie przygotować się do budowy swojego przyłącza. Na przykład poprzez skompletowanie dokumentacji, a następnie zlecenie budowy przyłącza wodociągom lub wykonanie przyłącza w systemie własnym lub przez firmę zewnętrzną. Można, także ubiegać się o zwrot kosztów budowy przyłącza, czyli dotację z Urzędu Miasta w wysokości 50%, jednak nie więcej niż 2 000 zł.

W związku z powyższymi tematami zapraszamy mieszkańców osiedla Jeleń Łęg na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 17 kwietnia 2018 r. w Domu Kultury w Jeleniu, przy ul. Wiosny Ludów 1 o godz. 17.00.

Kończące się właśnie prace związane z budową kanalizacji w Jeleniu kosztowały prawie 5 milionów zł brutto. Za tą kwotę powstało 9 km sieci sanitarnej dla 1200 osób. Inwestycja w Łęgu była częścią piątego etapu projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna”.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020.

Wodociągi zmieniają Jaworzno

Rozpoczynamy kampanię „Wodociągi Zmieniają Jaworzno”, by pokazać Państwu, że wodociągi mają również wpływ na rozwój miasta oraz komfort życia mieszkańców. W ciągu ostatnich kilku lat zrealizowaliśmy szereg inwestycji, dzięki czemu z naszymi usługami możemy docierać do szerszego grona mieszkańców. Przeznaczyliśmy środki na przebudowę sieci wodociągowej oraz budowę nowych instalacji kanalizacyjnych, a także remont i budowę nowych obiektów technologicznych.
Z myślą o mieszkańcach Jaworzna chcemy ciągle się ulepszać i wprowadzać innowacje. Chcemy by byli Państwo poinformowani o tym, co zmienia się w spółce.
Dlatego też zapraszamy do śledzenia naszej strony www oraz fanpage’a!
Więcej informacji już wkrótce.

Informacja

Szanowni Państwo,

informujemy, iż w Wielki Piątek tj. 30 marca 2018 r., stanowiska kasowe, odczytowe oraz stanowiska odpowiedzialne za uzgodnienia dokumentacyjne w Wodociągach Jaworzno sp. z o. o. czynne będą w godzinach od 7:00 do 12:00. W okresie świątecznym do Państwa dyspozycji pozostaje Dyspozytor Spółki pod bezpłatnym numerem 994.

Za wszelkie utrudnienia z tym związane serdecznie przepraszamy

Jaworzno i jego mieszkańcy bez dodatkowych opłat za podłączenie

Wobec krążących informacji i opinii w sprawie pobierania przez gminy dodatkowych należności za przyłączenie mieszkańców do sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, Prokuratura Krajowa jednoznacznie stwierdza nieważność wszelkich uchwał wprowadzających obowiązek ponoszenia tego typu opłaty. Tym samym pragniemy jeszcze raz poinformować, iż ww. opłaty, na terenie Jaworzna nigdy przez Wodociągi Jaworzno sp. z o. o. nie były pobierane.

Czytaj dalej