Postępujące prace na ul. Słowackiego


Z wykorzystaniem metody bezwykopowej, a dokładnie przy użyciu elastycznego rękawa, rozpoczął się kolejny etap modernizacji ulicy Słowackiego. Tym razem przystąpiono do etapu, który wiąże się z naprawą stanu technicznego kanalizacji sanitarnej. Metoda „rękawa”, po raz kolejny wykorzystywana jest przez wodociągi. Wcześniej użyto jej min. na ulicy Gwarków, Krasickiego, Szymanowskiego, Sławkowskiej, gdzie także naprawiano i uszczelniano sieć kanalizacyjną.
Zastosowana technika polega na wtłoczeniu pod wpływem strumienia wody, a w tym przypadku sprężonego powietrza, skrojonego na wymiar żywicznego rękawa do wnętrza rury kanalizacyjnej.

Czytaj dalej

Bez obaw i bez opłat zapłać swój rachunek w Banku Spółdzielczym


Oprócz kas przedsiębiorstwa w dwóch placówkach Banku Spółdzielczego, które znajdują się w Jaworznie przy ul. Stojałowskiego 10 oraz przy ul. Grunwaldzkiej 54 można uregulować rachunek za wodę nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat. Kasa banku czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Natomiast kasa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, gdzie usługa także jest bezpłatna, czynna jest w godz. od 7:15 do 14:45 ( w czwartki od 7:15 do 16:45).
Zapłaty można także dokonać drogą internetową, przelewem na indywidualne konto odbiorcy. Ważny do podkreślenia jest fakt, iż każdy z klientów posiada swój osobisty, niepowtarzalny rachunek bankowy, którego ostatnie cyfry odpowiadają indywidualnemu numerowi klienta. Jego numeru należy szukać w górnej części otrzymanej faktury VAT.


Już ponad rok ekologicznej inwestycji


Najprawdopodobniej do końca września potrwa jedna z największych inwestycji kanalizacyjnych na terenie miasta Jaworzno. Jej wykonanie, za ponad 10 mln zł, ma rozwiązać problem odprowadzania ścieków min. z dzielnicy Szczakowa do pobliskiej rzeki Biała Przemsza. Inwestycja oprócz ekologicznych rozwiązań, ma umożliwić pobliskim posesjom podłączenie się do kanalizacji oraz poprawi system dostarczania wody.
Dla zrealizowania zadania wybudowany zostanie kolektor tłoczny ścieków biegnący wzdłuż starej linii kolejowej oraz sama tłocznia ścieków z infrastrukturą towarzyszącą.
Zgodnie z projektem swój początek kolektor będzie posiadał w pobliżu przejazdu kolejowego na ul. Batorego, a koniec w rejonie ulicy Wiejskiej. Połączony on będzie z już istniejącą siecią prowadzącą ścieki do oczyszczalni. Łącznie ponad 7 km rurociągu tłocznego wraz grawitacyjnymi kanałami ogólnospławnymi i sanitarnymi oraz z tłocznią ścieków mogąca przyjąć prawie 130,0 l/s nieczystości płynnych i wyposażoną min. w aparaturę do niwelowania ewentualnych przykrych zapachów – informowali przed rozpoczęciem inwestycji w czerwcu 2008 roku przedstawiciele MPWiK Jaworzno.

Czytaj dalej

Odczyty wodomierzy drogą radiową


Spółka wodociągowa po raz kolejny inwestuje w nowoczesne technologie. Po uruchomieniu nowatorskiego rozwiązania w dziedzinie tłoczenia ścieków - Jaworzno posiada drugie pod względem zaawansowania technologicznego urządzenie do pneumatycznego tłoczenia ścieków – po montażu w pełni automatycznych zestawów hydroforowych, przyszła kolej na wdrożenie systemu służącego do bezprzewodowego odczytu wodomierzy. Systemu, który umożliwia zdalny i wiarygodny odczyt liczników, nawet w najmniej do tego sprzyjających warunkach.
Aby uruchomić system, pracownicy wodociągów przez ponad rok na terenie miasta sukcesywnie  montowali wodomierze przystosowane do bezprzewodowej transmisji danych. Potem kolejno na nowe liczniki zakładali moduły radiowe, zupełnie obojętne na działanie pola magnetycznego. Ich montaż wykonywano na czynnych wodomierzach bez naruszania cech legalizacyjnych.

Czytaj dalej

Usługi świadczone przez warsztat mechaniczny MPWiK Sp. z o.o.

Zlecenia na wykonanie usług mechaniczno – naprawczych z zakresu:
•    Mechaniki pojazdów osobowych oraz ciężarowych
•    Diagnostyki komputerowej
•    Naprawy układów wydechowych
•    Tokarstwa, ślusarstwa, spawalnictwa, zgrzewania rur PE oraz wywozu nieczystości płynnych (beczka 4m3),
Przyjmuje Dział Mechaniczny pod numerami telefonów: 32 318-60-58; 32 318-60-43

Jeśli masz pytania napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
                   
Zapraszamy!!!