Już ponad rok ekologicznej inwestycji


Najprawdopodobniej do końca września potrwa jedna z największych inwestycji kanalizacyjnych na terenie miasta Jaworzno. Jej wykonanie, za ponad 10 mln zł, ma rozwiązać problem odprowadzania ścieków min. z dzielnicy Szczakowa do pobliskiej rzeki Biała Przemsza. Inwestycja oprócz ekologicznych rozwiązań, ma umożliwić pobliskim posesjom podłączenie się do kanalizacji oraz poprawi system dostarczania wody.
Dla zrealizowania zadania wybudowany zostanie kolektor tłoczny ścieków biegnący wzdłuż starej linii kolejowej oraz sama tłocznia ścieków z infrastrukturą towarzyszącą.
Zgodnie z projektem swój początek kolektor będzie posiadał w pobliżu przejazdu kolejowego na ul. Batorego, a koniec w rejonie ulicy Wiejskiej. Połączony on będzie z już istniejącą siecią prowadzącą ścieki do oczyszczalni. Łącznie ponad 7 km rurociągu tłocznego wraz grawitacyjnymi kanałami ogólnospławnymi i sanitarnymi oraz z tłocznią ścieków mogąca przyjąć prawie 130,0 l/s nieczystości płynnych i wyposażoną min. w aparaturę do niwelowania ewentualnych przykrych zapachów – informowali przed rozpoczęciem inwestycji w czerwcu 2008 roku przedstawiciele MPWiK Jaworzno.

Czytaj dalej

Odczyty wodomierzy drogą radiową


Spółka wodociągowa po raz kolejny inwestuje w nowoczesne technologie. Po uruchomieniu nowatorskiego rozwiązania w dziedzinie tłoczenia ścieków - Jaworzno posiada drugie pod względem zaawansowania technologicznego urządzenie do pneumatycznego tłoczenia ścieków – po montażu w pełni automatycznych zestawów hydroforowych, przyszła kolej na wdrożenie systemu służącego do bezprzewodowego odczytu wodomierzy. Systemu, który umożliwia zdalny i wiarygodny odczyt liczników, nawet w najmniej do tego sprzyjających warunkach.
Aby uruchomić system, pracownicy wodociągów przez ponad rok na terenie miasta sukcesywnie  montowali wodomierze przystosowane do bezprzewodowej transmisji danych. Potem kolejno na nowe liczniki zakładali moduły radiowe, zupełnie obojętne na działanie pola magnetycznego. Ich montaż wykonywano na czynnych wodomierzach bez naruszania cech legalizacyjnych.

Czytaj dalej

Usługi świadczone przez warsztat mechaniczny MPWiK Sp. z o.o.

Zlecenia na wykonanie usług mechaniczno – naprawczych z zakresu:
•    Mechaniki pojazdów osobowych oraz ciężarowych
•    Diagnostyki komputerowej
•    Naprawy układów wydechowych
•    Tokarstwa, ślusarstwa, spawalnictwa, zgrzewania rur PE oraz wywozu nieczystości płynnych (beczka 4m3),
Przyjmuje Dział Mechaniczny pod numerami telefonów: 32 318-60-58; 32 318-60-43

Jeśli masz pytania napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
                   
Zapraszamy!!!

Koniec i jednocześnie początek nowych prac wodociągowych


Zgodnie z planem zakończono wymianę wodociągu na ul. Kasztanowej. Rurociąg położony na obszarze, gdzie narażony był na bezpośrednie oddziaływanie szkód górniczych, został przebudowany na odcinku 1 700 metrów. Wraz z nim zmodernizowano blisko 150 przyłączy wodociągowych. Jednak zakończenie prac, dało początek do ich rozszerzenia.
Nowy odcinek wodociągu zaprojektowany i wykonany został z zabezpieczeniami przed szkodami górniczymi, które w tej części miasta dość licznie występują. Trwające od listopada ubiegłego roku prace rozpoczęły się od przebudowy przyłączy wodociągowych a w późniejszej części prowadzone były w pasie drogowym, skupiając się na wymianie rurociągu ulicznego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Insurekcji Kościuszkowskiej, aż do ulicy Herbowej. Harmonogram prac został wykonany zgodnie zapisami umownymi, czyli do 31 maja 2009 roku. Jednak inżynierowie jaworznickich wodociągów przy okazji działań w dzielnicy Jeziorki, zdecydowali zwiększyć zakres dotychczasowych robót, z korzyścią dla mieszkańców ulicy Łanowej.

Czytaj dalej