Ogłoszenie

OGŁOSZENIE


Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji  Sp. z o.o. informuje, że w dniu 24.12.2008r. obsługa Klientów będzie odbywała się w godzinach od 700 – 1200.

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy .

Zarząd Spółki

Życzenia świąteczneNajserdeczniejsze życzenia Szczęśliwych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia,
Wielu głębokich, radosnych przeżyć Wszelkiej pomyślności oraz sukcesów
W nadchodzącym Nowym Roku Wszystkim odbiorcom, współpracownikom,
Składa Rada Nadzorcza, Zarząd, Pracownicy
MPWiK Sp. z o.o. w Jaworznie

Zakończono budowę wodociągu na os. Sigma


Jeszcze tylko miesiąc funkcjonować będzie stara sieć wodociągowa na osiedlu Sigma. Zakończyła się bowiem budowa rurociągu, który w nowej wersji stwarza, każdej z ponad 42 nieruchomości, własny przyłącz oraz własne urządzenie pomiarowe, a tym samym indywidualną możliwość rozliczania się z dostawcą wody pitnej. Po 31 grudnia budynki mieszkalne zostaną przełączone na nowy układ zasilający.
Istniejące budynki jednorodzinne na os. Sigma przy ulicy Długoszyńskiej zaopatrywane były w wodę pitną jednym rurociągiem ze wspólnym wodomierzem dla wszystkich odbiorców wody. Oznaczało to, iż pomimo szeregowej zabudowy, jaka występuje na osiedlu, mieszkańcy rozliczani byli tak jak lokatorzy w budynkach wielolokalowych.

Czytaj dalej

Kolejne prace w ramach projektu „Rynek od. Nowa”


Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów  i Kanalizacji przystępuje do przebudowy kolejnej sieci wodnej i kanalizacyjnej w ramach projektu „Rynek od. Nowa”. Tym razem prace prowadzone są na ul. Zielonej. Wcześniej pomyślnie zakończyła się przebudowa sieci w ul. Sławkowskiej i ul. Sienkiewicza.
Zgodnie z planami od ul. Sienkiewicza zostanie poprowadzony w kierunku ul. Zielonej sięgacz, na którym w przyszłości możliwa będzie działalność usługowa. Dlatego też zależy zapewnić tam zarówno dostawę wody jak również odprowadzenie ścieków. Budowa sięgacza rozpocznie się w roku przyszłym. Wcześniej jednak należy zadbać o infrastrukturę, której na pierwszy rzut oka nie widać.
- Nowy rurociąg poprowadzony zostanie wzdłuż zaprojektowanego sięgacza wraz z odgałęzieniami przyłączy, które doprowadzone zostaną do granic każdej  z działek – wyjaśnia Sławomir Grucel z MPWiK - Takie rozwiązanie pozwoli na wykonanie dalszego odcinka przyłącza bez ewentualnego naruszenia nowej nawierzchni.

Czytaj dalej

Międzylaboratoryjne badanie wody


Wewnętrzne laboratorium MPWiK po raz kolejny wzięło udział w międzylaboratoryjnych badaniach porównawczych z zakresu fizykochemii  wody  QUALICON 2008 ( II runda) organizowanym przez Gdańską Fundację Wody, powołaną w roku 1995 przez Komisję Europejską oraz w dwóch wcześniejszych badaniach z zakresu mikrobiologii.
Celem programu QUALICON 2008 jest stworzenie możliwości określenia i/lub potwierdzenia kompetencji technicznych laboratoriów prowadzących badania fizykochemiczne wody. Program sprawdza czy laboratoria uczestniczące w badaniach porównawczych wykonują analizę próbek rzetelnie oraz czy stosowane przez nie metody sprawdzają się w badaniach rutynowych, stosowanych w danym laboratorium. Sprawdza także kompetencję biegłości personelu.

Czytaj dalej